Piráti vybrali členy výborů

Piráti vybrali členy výborů

Piráti v Plzeňském kraji dokončují obsazení míst ve výborech Plzeňského kraje. Nezvolili ale cestu odměňování zasloužilých straníků, ale rozhodli se vybrat své zástupce v transparentním výběrovém řízení. Zájem rozhodně předčil očekávání. Na 32 míst ve výborech se přihlásilo 67 zájemců, kteří poslali přes sto přihlášek.

Do výběrového řízení se přihlásila i zvučná jména ze svých sektorů a oblastí. Jmenovat můžeme Ondřeje Dostála, experta na zdravotnické právo, jehož služeb využívají i senátoři. Petr Jakubíček, zakladatel chráněného pivovaru Chříč, bude Piráty reprezentovat v regionálním rozvoji. Mezi vybranými akademiky můžeme zmínit Alenu Lochmannovou (partnerské regiony, vnější vztahy), Sarah Huikari (kultura, památková péče a cestovní ruch) či Petra Matouška (sociální věci). Sítem prošli i osobnosti z řad Pirátů, například Pavel Šrámek, předkladatel rozklikávacího rozpočtu pro Plzeň, bude ve výboru pro IT a digitalizaci nebo Pavel Bosák (investice a majetek).

„Výběrové řízení proběhlo formou dvou kol. V prvním kole jsme protřídili zájemce podle životopisů a motivačních dopisů. V druhém kole byli telefonicky obvoláni a zjišťovala se znalost pirátského programu, posuzovala odbornost a hodnotilo se i vystupování. Kladli jsme důraz i na kumulaci funkcí a na rozumný poměr mezi Plzní a ostatními částmi regionu, či Piráty a nepiráty,“ dodal Jiří Pek koordinátor výběrového řízení.

Výsledky výběrových řízení jsou dostupné na Pirátském fóru

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti vybrali členy výborů
08.12.2020

Piráti vybrali členy výborů

Piráti v Plzeňském kraji dokončují obsazení míst ve výborech Plzeňského kraje. Nezvolili ale cestu odměňování zasloužilých straníků, ale rozhodli se vybrat své zástupce v transparentním výběrovém řízení. Zájem rozhodně předčil očekávání. Na 32 míst ve...