Do boje o Senát vysílají Piráti Markétu Monsportovou

2. prosince 2019
Do boje o Senát vysílají Piráti Markétu Monsportovou

Do boje o Senát vysílají Piráti Markétu Monsportovou

Pirátskou kandidátkou na senátorku ve volebním obvodě č. 3, který zahrnuje Chebsko a Tachovsko, se stala Markéta Monsportová. V primárních volbách, kterých se zúčastnili členové Pirátské strany Karlovarského i Plzeňského kraje, byla zvolena 64 % hlasů již v prvním kole.

„Děkuji všem Pirátům z Karlovarského a Plzeňského kraje za podporu a s pokorou přijímám tuto výzvu. I když je náš volební obvod ve dvou krajích a od severního konce k jižnímu je takřka sto kilometrů, vnímám jednotné strukturální problémy,“ sdělila Markéta Monsportová. V případě zvolení by se tak chtěla věnovat problémům, které Chebsko a Tachovsko trápí. „Okruhy, které mě zajímají a jsou zásadní pro budoucnost celého regionu od Aše až po Stříbro, jsou školství, zdravotnictví a sociální otázky. Dlouhodobým snem je pozvednutí vztahu k našemu kraji. Aby lidé, co tady žijí, mohli být opět hrdí,“ doplnila Monsportová.

Piráti z Karlovarského a Plzeňského kraje přispějí na kampaň 200 tisíci korunami. Samotná Monsportová je připravena se kampani věnovat na 100 % již od jara. „Ráda bych objela celý region a oslovila co nejvíce voličů. Mám možnost vybudovat silný tým, který mi bude pomáhat na profesionální úrovni. Mým cílem je také propojit mladou a starší generaci,“ vysvětlila Monsportová.

Markéta Monsportová (47), rodačka z Ostrova, nyní žijící ve Velké Hleďsebi, je v současnosti krajskou zastupitelkou Karlovarského kraje. Pracuje jako jednatelka cestovní agentury a je výraznou tváří společenského a kulturního života Karlovarského kraje – je předsedkyní mariánskolázeňského spolku Švihák a podílela se také na obnovení filmového festivalu v Mariánských Lázních. V současné době je také manažerkou hudební skupiny Zvíře jménem Podzim.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Zastupitelka Plzně 4 a předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání Rady města Plzně Jana Tomšíková a její pirátská kolegyně Kristýna Paulová se zaměřily na komplikované přijímací řízení do mateřských školek. Spojily se s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně a na společném jednání navrhly hned několik cest, jak celý proces zefektivnit, a omezit tak stres rodičů i vedení školek.

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Pirátští zástupci kraje slavnostně otevřeli nový urgentní příjem v Domažlické nemocnici. Rekonstrukce za 5 milionů korun přinesla vedle zvětšení prostor i novinku v podobě diskrétní zóny pro první kontakt se zdravotníkem a intenzivní lůžka pro rychlý příjem pacientů ve vážných stavech. Příjem bude také sloužit i pro osoby přivezené záchrankou a dětské pacienty.

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Lídrem Pirátů v Plzeňském kraji se stal současný hejtman Rudolf Špoták. Straničtí kolegové jej zvolili ve 2. kole primárních voleb, které skončily v sobotu večer. Jediný pirátský hejtman v historii strany tak získal číslo jedna na letošní plzeňské kandidátce a na podzim bude mít v krajských volbách příležitost svůj post obhájit.