Pirátští zástupci kraje slavnostně otevřeli nový urgentní příjem v Domažlické nemocnici. Rekonstrukce za 5 milionů korun přinesla vedle zvětšení prostor i novinku v podobě diskrétní zóny pro první kontakt se zdravotníkem a intenzivní lůžka pro rychlý příjem pacientů ve vážných stavech. Příjem bude také sloužit i pro osoby přivezené záchrankou a dětské pacienty.

„Touto premiérou jsme odstartovali změny ve všech krajských nemocnicích, protože budeme postupně rekonstruovat urgentní příjmy i v těch zbývajících,“ sdělil při přestřihávání pásky hejtman Plzeňského kraje Pirát Rudolf Špoták, který měl zároveň možnost si rovnou otestovat lékařskou péči na vlastní kůži. „Jelikož jsem si před dvěma dny zadřel třísku a ta začala hnisat, stal jsem se jedním z prvních pacientů zmodernizovaného urgentního příjmu. Pevně věřím, že všichni jeho návštěvníci se budou cítit jako v bavlnce, stejně jako teď já,“ dodal s úsměvem.

Slavnostního otevření nových prostor urgentního příjmu v Domažlické nemocnici se účastnil i pirátský náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Pavel Hais, do jehož gesce krajská zdravotní zařízení spadají. „Tato nemocniční pracoviště s nepřetržitým provozem jsou velkým přínosem zvláště pro naši zdravotnickou záchrannou službu,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Pavel Hais: „Každý urgentní příjem v nemocnicích napříč krajem zrychluje dostupnost kvalitní zdravotní péče našim občanům. Vzájemná rychlá spolupráce těchto poskytovatelů zdravotní péče eliminuje časové prodlevy, které mohou vznikat při předávání pacientů do zdravotnického zařízení. Na pracoviště urgentního příjmu se mohou pacienti s náhle vzniklým závažným poškozením zdraví samozřejmě obrátit i napřímo, přednostně by však mělo sloužit pro příjem pacientů přivezených právě zdravotnickou záchrannou službou,“ dodal.

Do gesce Pavla Haise spadá celkem 6 krajských nemocnic, které se nacházejí v Domažlicích, Rokycanech, Horažďovicích, Klatovech, Stodu a Plané. Právě v posledním jmenovaném městě plánuje kraj v dalších letech zahájit projekt stavby nové budovy nemocnice, která vedle vzniku akutních ambulancí přinese i řešení stávajících nevyhovujících prostor Nemocnice Svaté Anny.