DOMAŽLICKÉ PŘEDMĚSTÍ BY SE MOHLO DOČKAT VÍCEÚČELOVÉHO DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ

1. srpna 2019
DOMAŽLICKÉ PŘEDMĚSTÍ BY SE MOHLO DOČKAT VÍCEÚČELOVÉHO DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ

V současné době probíhá anketa Odboru rozvoje města Klatovy, ve které mohou někteří místní obyvatelé hlasovat o tom, kde by bylo možné umístit dětské hřiště na Domažlickém předměstí v Klatovech. Vše se odehrává na základě dubnové žádosti zastupitele města Jiřího Zavřela (nestraník za Piráty). „Na tomto sídlišti v současnosti žije téměř 200 dětí ve věku do 12-ti let. Nemají zde prakticky žádné herní využití. V současnosti je zde pětice pískovišť, dva houpací koníci a jedna skluzavka. osobně mi to přijde bez nápadu a koncepce.“ V žádosti je také myšleno na obnovu jednoho ze dvou hřišť pro míčové hry, která jsou aktuálně „nepoužitelná“.

Anketa bude k 30.8.2019 ukončena. Věřme, že se obyvatelé Domažlického předměstí v Klatovech dočkají odpovídajícího dětského hřiště.

Jiří Zavřel zároveň upozornil v kulturní komisi na to, že v areálu klatovské Kolonády se nachází nedostatek herních prvků pro menší děti. Aktuálně je zde jeden houpací kruh, skluzavka a dvě houpačky, kdy by bylo vhodné jednu vyměnit za houpačku se zádovou opěrkou, aby jej mohly využít menší děti. Nové prvky, které zde poslední dobou vznikly, mohou využívat jen starší děti.

Ohledně nedostatku těchto herních prvků vedl diskuzi také zastupitel města Stanislav Haviar (Piráti), který upozorňoval na to, že během rekonstrukce Hostašových a Vrchlických sadů nebylo myšleno na děti, které by se zde mohly herně vyžít. I tato iniciativa rozhýbala město k činnosti. Rada již zadala příslušným odborům hledat vhodné řešení pro umístění volnočasových prvků v dolní části Hostašových sadů. „Uvidíme, jak to dopadne. Ale pevně věřím, že se najde řešení, které zachová relaxační charakter parku a zároveň vkusný kout k zastavení pro rodiny s dětmi. Pro místní, kteří tu procházejí i pro návštěvníky města.“ uvedl Haviar.

Naši zastupitelé se budou zabývat problematikou dětských hřišť i na jiných územích města Klatov. Pokud byste k tomuto měli nějaké podněty či připomínky, neváhejte se na ně obrátit.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Zastupitelka Plzně 4 a předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání Rady města Plzně Jana Tomšíková a její pirátská kolegyně Kristýna Paulová se zaměřily na komplikované přijímací řízení do mateřských školek. Spojily se s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně a na společném jednání navrhly hned několik cest, jak celý proces zefektivnit, a omezit tak stres rodičů i vedení školek.

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Pirátští zástupci kraje slavnostně otevřeli nový urgentní příjem v Domažlické nemocnici. Rekonstrukce za 5 milionů korun přinesla vedle zvětšení prostor i novinku v podobě diskrétní zóny pro první kontakt se zdravotníkem a intenzivní lůžka pro rychlý příjem pacientů ve vážných stavech. Příjem bude také sloužit i pro osoby přivezené záchrankou a dětské pacienty.

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Lídrem Pirátů v Plzeňském kraji se stal současný hejtman Rudolf Špoták. Straničtí kolegové jej zvolili ve 2. kole primárních voleb, které skončily v sobotu večer. Jediný pirátský hejtman v historii strany tak získal číslo jedna na letošní plzeňské kandidátce a na podzim bude mít v krajských volbách příležitost svůj post obhájit.