I na úřadě plaťte rychle a snadno. Mobilem nebo hodinkami

I na úřadě plaťte rychle a snadno. Mobilem nebo hodinkami

Už to vypadalo, že člověk sice dobývá vesmír, ale plzeňský krajský úřad zůstává ve středověku. Aspoň co se moderního, jednoduchého a zdravého bezkontaktního placení týká. To je už ale minulost.

„Když se chce, tak to jde a na všech pokladnách na krajském úřadu v Plzni vám už stačí mít v ruce mobil nebo na ruce hodinky. A v nich platební kartu. Díky tomu rychle a snadno zaplatíte bez hotovosti a s tím spojených zdravotních rizik.“ říká Milan Chaloupka, předseda výboru pro Digitalizaci, IT a Otevřený kraj

Podle dostupných informací je v Česku 27 platebních terminálů na tisíc obyvatel. Máme sice dobře nakročeno, ale k celoevropskému průměru 36 terminálů je pořád co zlepšovat.

Jsme rádi, že se náš krajský úřad aspoň v něčem snaží držet krok s moderním světem a Evropou. Jen tak dál.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňští Piráti na Pilsen Pride 2023

Plzeňští Piráti na Pilsen Pride 2023

Piráti Plzeňského kraje se o víkendu aktivně podíleli na Pilsen Pride 2023. Po průvodu od Mlýnské strouhy přes náměstí až k Papírenské lávce program pokračoval v Papírně, kde Piráti měli svůj stánek.

Plzeň 3 našla ve školkách místo pro všechny děti starší tří let

Plzeň 3 našla ve školkách místo pro všechny děti starší tří let

Do školek Plzně 3 se díky aktivitě vedení městského obvodu podařilo umístit všechny děti starší tří let, jejichž rodiče si podali přihlášku. K úspěchu přispěly kapacity rekonstruované třídy v 16. mateřské škole v Korandově ulici i zcela nové třídy ve 49. mateřské škole v Puškinově ulici.