Karneval otužilců na Velkém Boleveckém rybníku

8. února 2023
Karneval otužilců na Velkém Boleveckém rybníku

Městský obvod Plzeň 1 uspořádal v neděli 5. února Karneval otužilců, který se konal na Velkém Boleveckém rybníku. Akce přilákala více než dvě stovky diváků a na tři desítky nadšených příznivců této zdraví prospěšné aktivity a přinesla charitativní výtěžek pro nízkoprahové centrum Atom v Plzni – Lochotín, které je určené dětem a mládeži od 6 do 20 let.

„Město je otevřené nápadům, které podporují zdraví a komunitní sounáležitost,“ vysvětluje Pirát Jiří Rezek, místostarosta Městského obvodu Plzeň 1 a zároveň jeden z moderátorů zábavného odpoledne. „Takže jsme s nadšením uvítali nápad, se kterým se na nás plzeňští otužilci obrátili. Akce se vydařila a věřím, že nezůstane jen u nultého ročníku a budeme pokračovat i v dalších letech.“

Karneval nabídl i bohatý doprovodný program – taneční vystoupení, miniškoličku tance nebo soutěž o nejlepší masku otužilce. Na pláži Ostende se totiž sešli nejen otužilci, ale také řada fanoušků. „Naše parta otužilců pořádá podobné akce docela často. Letos nás napadlo zkusit to propojit s městským obvodem, a přilákat tak k této aktivitě více lidí,“ uvádí otužilkyně Alice. „Myslím, že je vidět, že se to povedlo, atmosféra je tady úžasná,“ dodává s úsměvem.

Charitativní akce na podporu nízkoprahového komunitního centra Atom přinesla výtěžek ve výši téměř 4 tisíce korun. „Těší nás, že jsme se takové akce mohli zúčastnit,“ informuje koordinátor zařízení Tadeáš Hrdlička. „Jsme moc rádi, že vyšlo počasí a lidé si to užili. Mile nás překvapila i vybraná částka, která poslouží na další podporu mladých při řešení obtížných i každodenních životních situací, a zvýší tím jejich šance uspět v dalším životě. Děkujeme.“

Městský obvod Plzeň 1 na akci ze svého rozpočtu vyčlenil zhruba 15 tisíc korun.

01
02
05
04
06
07
08
10
12
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

V Plzni otevřeli Západní okruh

V Plzni otevřeli Západní okruh

Plzeň (19. 2. 2023) – Plzeň se po třiceti letech dočkala slavnostního otevření Západního okruhu, který propojí největší městské sídliště na Severní předměstí s průmyslovou zónou na Borských polích a ulehčí dopravně přetíženému středu města. Akce pro veřejnost se zúčastnili i ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš a hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták, kteří spolu s dalšími hosty slavnostně přestřihli pásku.

Piráti bojují za levnou vodu v okrese Plzeň-sever

Piráti bojují za levnou vodu v okrese Plzeň-sever

PLZEŇ (15. 2. 2022) – Na sever od Plzně už několik měsíců rezonuje téma nejdražší vody v Česku. Místním se od nového roku cena za vodné a stočné zvýšila o 20 % na 154,86 korun. Téma, kterým se dlouhodobě zabývá krajský zastupitel a zároveň zastupitel obce Vejprnice Jiří Pek (Piráti), zaznělo i na únorovém zasedání Plzeňského kraje.