Krajské organizace přejdou na digitální účetnictví

29. listopadu 2023
Krajské organizace přejdou na digitální účetnictví

Dva krajské výbory pod pirátským vedením odmávly schválení elektronického systému řídicí kontroly příspěvkových organizací zřizovaných Plzeňským krajem. 

Díky Výboru pro veřejné zakázky pod vedením Jiřího Peka a Výboru pro digitalizaci, IT a Otevřený kraj v čele s Milanem Chaloupkou se příspěvkové organizace už v příštím roce můžou chystat na příjemnou změnu: nebudou muset vést účetnictví v papírové formě a zmizí také osobní kontroly úředníků kraje v daných organizacích.

„Přechod od papírových procesů k digitálním nejen ušetří čas, ale také umožní zaměstnancům soustředit se na svou primární práci bez zbytečné administrativy,“ poukazuje Milan Chaloupka. Doplňuje jej i kolega Jiří Pek: „Tímto krokem se výrazně zvýší efektivita a transparentnost v rámci veřejné správy. Proč dělat věci složitě, když to jde jednoduše?“

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Zastupitelka Plzně 4 a předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání Rady města Plzně Jana Tomšíková a její pirátská kolegyně Kristýna Paulová se zaměřily na komplikované přijímací řízení do mateřských školek. Spojily se s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně a na společném jednání navrhly hned několik cest, jak celý proces zefektivnit, a omezit tak stres rodičů i vedení školek.

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Pirátští zástupci kraje slavnostně otevřeli nový urgentní příjem v Domažlické nemocnici. Rekonstrukce za 5 milionů korun přinesla vedle zvětšení prostor i novinku v podobě diskrétní zóny pro první kontakt se zdravotníkem a intenzivní lůžka pro rychlý příjem pacientů ve vážných stavech. Příjem bude také sloužit i pro osoby přivezené záchrankou a dětské pacienty.

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Lídrem Pirátů v Plzeňském kraji se stal současný hejtman Rudolf Špoták. Straničtí kolegové jej zvolili ve 2. kole primárních voleb, které skončily v sobotu večer. Jediný pirátský hejtman v historii strany tak získal číslo jedna na letošní plzeňské kandidátce a na podzim bude mít v krajských volbách příležitost svůj post obhájit.