Město Plzeň poskytlo mateřským školám moderní aplikaci, která vedle evidence dětí pomůže i s docházkou, vyúčtováním nebo efektivnější komunikací s rodiči. Pirátský radní města Plzně pro Smart City Daniel Kůs představil systém Twigsee na krátkém školení zástupců školek v plzeňském TechToweru.

„Mateřské školy mají už dva roky k dispozici jinou aplikaci, u které ale využívají jen část nazvanou matrika,“ říká Daniel Kůs a pokračuje: „Jako radní pro Smart City jsem začal řešit, proč tohle elektronické řešení není u vedení školek populární, ačkoliv může odstranit nadbytečnou byrokracii a zefektivnit řadu procesů. Díky podnětům od vedení školek jsem zjistil, že aplikace není tak úplně uživatelsky příjemná, a začal jsem tedy hledat nové řešení.“

To přinesla aplikace Twigsee. Vedle příjemnějšího uživatelského rozhraní nabízí řadu užitečných funkcí. „Školkám pomůže s evidencí docházky a omluvenek nebo s vyúčtováním školkovného či stravného. Umí i komunikovat s rodiči a sdílet fotky. To vše samozřejmě na zabezpečené platformě, která je mnohem bezpečnější než facebookové nebo jiné skupiny, které k těmto účelům často slouží,“ upozorňuje radní. „Nebo když dítě náhle onemocní, stačí dát jednoduše přes aplikaci informaci školce, a v kuchyni už budou automaticky chystat o jeden oběd méně,“ vysvětluje Daniel Kůs.

Aplikace usnadní práci učitelům a zefektivní propojení s rodiči dětí. „Zavádění nových věcí, zejména technologií, musí být citlivé pro všechny zúčastněné s maximální možnou mírou trpělivosti a podpory. To je cesta, kterou jsme se vydali, a věříme, že naše úsilí brzy přinese první ovoce,“ uzavírá Pirát Daniel Kůs.