Nálepky vs. realita

23. září 2019

Pirátská strana bývá komentátory i širokou veřejností často nálepkována. Nálepkována nejen svojí politickou orientací zprava doleva, ale i personálně. Ten, kdo žádného Piráta nikdy neviděl, si tak může často Piráty představovat jako mladé huliče, co v životě nic nedokázali, nic nevybudovali a jenom si stěžují a žalují na „úspěšné premiéry“. Těžko by se hledal obrázek vzdálenější pravdě. Stranu tvoří mnoho v profesním životě velice úspěšných lidí, co svým vyjadřováním (ať slovním, či vzhledovým) bojují proti zaběhlým stereotypům, které naši společnost jenom omezují a nic ji nepřináší.

Už vás někdy napadla otázka, jak to asi v Pirátské straně vypadá skutečně? Není nic lehčího než si na ni odpovědět tím, že se přijdete podívat na nějakou naši akci nebo nás kontaktujete, třeba jako Roman.

<h2>Představ se nám Romane</h2>

Jsem ženatý. Je mi 43 let. Vystudoval jsem Českou zemědělskou univerzitu v Praze, obor lesní inženýrství. Dále jsem absolvoval doktorské studium v oboru ekonomika a řízení podniku. V roce 2013 jsem se habilitoval - stal docentem. V průběhu studia jsem strávil také semestr v Německu na Technické univerzitě v Mnichově. Studoval jsem také znalectví na Institutu oceňování majetku při Vysoké škole ekonomické v Praze a jsem také soudním znalcem. Abych se dále profesně rozvíjel, tak jsem před nedávnem dostudoval práva. V současné době pracuji na České zemědělské univerzitě v Praze na pozici docent, kde jsem garantem a vyučuji několik předmětů s ekonomickou problematikou. Mezi mé záliby patří především tanec, cestování, lyžování, běh na běžkách a tenis.doc. Ing. Roman Sloup, Ph.D.

<h2>Jak ses vůbec dozvěděl o Pirátech?</h2>

Je to hodně dlouho a ani nevím konkrétně, ale byly to volby do Sněmovny v roce 2013. Přečetl jsem si program, ale tehdy jsem se nechtěl stát členem. Za to jsem bedlivě pozoroval, jestli na rozdíl od ostatních stran budete plnit svůj program, a to se stalo.

<h2>Nebál ses tehdy nálepek, které nám ostatní dávali?</h2>

Nálepky měli Piráti tehdy i dnes, ale já o nich takto nikdy nesmýšlel. Právě naopak, říkal jsem si, že by to mohla být nějaká změna! Mladí lidé mají život před sebou, a proto jsou velmi iniciativní. Často se snaží se o to, aby se svět kolem nich někam dynamicky rozvíjel

<h2>Už jsi měl možnost poznat pár Pirátů? Necítil jsi se ve straně, kterou právě ostatní označují jako stranu mladých starým?</h2>

Vůbec ne, jako vysokoškolský pedagog jsem nejen zvyklí být mezi mladými lidmi, ale jsem mezi nimi přímo rád. Myslím, že věk je jenom číslo a cítím, že v Pirátské straně to tak cítí každý stejně.

<h2>Příští rok nás budou čekat senátorské volby v tvém obvodě. Zvažoval jsi svoji kandidaturu?</h2>

Ano zvažoval, poté co jsem se s ostatními Piráty seznámil a byl jsem osloven, jestli bych nechtěl kandidovat. Po zvážení se mi tahle myšlenka zamlouvala. Nemusel jsem nad tím uvažovat dlouho, protože již v komunálních volbách za Piráty kandidovali v Chodové Plané moji známí, a tím jsem nabyl jistoty, že pirátskou stranu reprezentují a tvoří kvalitní lidé a já jejich řady rád doplním.

<h2>Myslíš si, že vnitrostranický život Pirátů plný aktivit pro veřejnost i samotné členy je něčím, co stranu dělá jinou oproti ostatním?</h2>

Ano myslím, sám jsem byl s manželkou na jednom workshopu ke streamování a rozhodně se mi líbí, že Piráti nejsou zkostnatělá struktura, ale živý organismus. Já i moje manželka se rádi zúčastníme více takových akcí, které se čas od času konají: hraní stolních her, promítání filmů, či cestovatelské a jiné přednášky.

<h2>Poslední otázka. Těšíš se až budeš přijat za člena se vším všudy a na další spolupráci?</h2>

No jasně, Piráti jsou jasná volba!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Zastupitelka Plzně 4 a předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání Rady města Plzně Jana Tomšíková a její pirátská kolegyně Kristýna Paulová se zaměřily na komplikované přijímací řízení do mateřských školek. Spojily se s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně a na společném jednání navrhly hned několik cest, jak celý proces zefektivnit, a omezit tak stres rodičů i vedení školek.

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Pirátští zástupci kraje slavnostně otevřeli nový urgentní příjem v Domažlické nemocnici. Rekonstrukce za 5 milionů korun přinesla vedle zvětšení prostor i novinku v podobě diskrétní zóny pro první kontakt se zdravotníkem a intenzivní lůžka pro rychlý příjem pacientů ve vážných stavech. Příjem bude také sloužit i pro osoby přivezené záchrankou a dětské pacienty.

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Lídrem Pirátů v Plzeňském kraji se stal současný hejtman Rudolf Špoták. Straničtí kolegové jej zvolili ve 2. kole primárních voleb, které skončily v sobotu večer. Jediný pirátský hejtman v historii strany tak získal číslo jedna na letošní plzeňské kandidátce a na podzim bude mít v krajských volbách příležitost svůj post obhájit.