Odmítáme nepřípustný vládní návrh na navýšení odměn zastupitelů

31. srpna 2021
Odmítáme nepřípustný vládní návrh na navýšení odměn zastupitelů

Krajskému předsedovi finančního výboru Mgr. Jiřímu Pekovi dorazil návrh nařízení vlády, kterým by se měla měnit výše odměn členů zastupitelstev územních samosprávných celků. Pokud čekáte, že se budou odměny kvůli zmírnění dopadů pandemie na ekonomiku a státní dluh snižovat, tak se pletete. Navrhované navýšení je 5 %.

Proto Piráti z Plzeňského kraje prostřednictvím krajského předsedy finančního výboru podali k tomuto návrhu jednoznačnou připomínku a výzvu k nulovému navýšení. Tedy alespoň “zmrazení” odměn zastupitelů v době, kdy se naší zemi nedaří.

Navýšení o jediné procento totiž znamená výdaj ze státní pokladny ve výši 79 miliónů korun, o pět procent pak 395 miliónů ročně. Jen pro představu, za tyto peníze by Plzeňský kraj mohl dva roky platit veškeré výdaje na sociální služby v kraji.

Shodneme se asi všichni na tom, že v zemi poznamenané pandemii a obrovským zadlužením je navyšování odměn zastupitelům prostě nepřípustné. Proto budou Piráti nejen připomínkovat, ale ostře vystupovat proti tomuto vládnímu návrhu.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňští Piráti na Pilsen Pride 2023

Plzeňští Piráti na Pilsen Pride 2023

Piráti Plzeňského kraje se o víkendu aktivně podíleli na Pilsen Pride 2023. Po průvodu od Mlýnské strouhy přes náměstí až k Papírenské lávce program pokračoval v Papírně, kde Piráti měli svůj stánek.

Plzeň 3 našla ve školkách místo pro všechny děti starší tří let

Plzeň 3 našla ve školkách místo pro všechny děti starší tří let

Do školek Plzně 3 se díky aktivitě vedení městského obvodu podařilo umístit všechny děti starší tří let, jejichž rodiče si podali přihlášku. K úspěchu přispěly kapacity rekonstruované třídy v 16. mateřské škole v Korandově ulici i zcela nové třídy ve 49. mateřské škole v Puškinově ulici.