Ostuda Plzně na Rokycanské konečně zmizí

23. března 2023
Ostuda Plzně na Rokycanské konečně zmizí

Zastupitelstvo města Plzně, ve kterém je i čtveřice Pirátů, na svém zasedání řešilo žádost investorů o prodloužení některých termínů týkajících se areálu Carimex Renault na Rokycanské třídě. Chátrající budova se bude bourat nejpozději v září příštího roku. Na jejím místě vyroste Centrum Úslava, které nabídne obchodní centrum, administrativní budovy a residenční objekty.

„Sice jsme prodloužili termíny pro podání žádosti o stavební povolení na první etapu rekonstrukce území, ovšem s tím, že konečné datum bourání objektu se neposouvá – musí být odstraněn do září roku 2024,“vysvětluje pirátský náměstek primátora pro oblast technickou Pavel Bosák. „Do smlouvy jsme také zakotvili, že kupující uklidí celý prostor a zabezpečí objekt proti vniknutí třetích osob. Nechceme, aby se z toho znovu stala jakási squatovací základna pro lidi bez domova,“ dodává.

Největší černé stavbě ve městě se přezdívá „skleněné peklo“. Sedmipodlažní nezkolaudovaná budova dělá Plzni starosti už od 90. let, kdy ji její majitel bez povolení rozšířil o několik přístaveb a tři patra. Časem začala chátrat a stala se útočištěm bezdomovců. „Zásluhu na dohodě o zbourání objektu mají naši předchůdci, nám se tenkrát zdála cena pro nového majitele příliš nízká. Nicméně jsme tento projekt zdědili a ctíme závazky města,“ vysvětluje Pavel Bosák. Firma kromě hlavní budovy zbourá také myčku aut, servis a prodejnu automobilů. Součástí nového projektu, který na místě vyroste, bude i stovka bytů.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Zastupitelka Plzně 4 a předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání Rady města Plzně Jana Tomšíková a její pirátská kolegyně Kristýna Paulová se zaměřily na komplikované přijímací řízení do mateřských školek. Spojily se s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně a na společném jednání navrhly hned několik cest, jak celý proces zefektivnit, a omezit tak stres rodičů i vedení školek.

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Pirátští zástupci kraje slavnostně otevřeli nový urgentní příjem v Domažlické nemocnici. Rekonstrukce za 5 milionů korun přinesla vedle zvětšení prostor i novinku v podobě diskrétní zóny pro první kontakt se zdravotníkem a intenzivní lůžka pro rychlý příjem pacientů ve vážných stavech. Příjem bude také sloužit i pro osoby přivezené záchrankou a dětské pacienty.

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Lídrem Pirátů v Plzeňském kraji se stal současný hejtman Rudolf Špoták. Straničtí kolegové jej zvolili ve 2. kole primárních voleb, které skončily v sobotu večer. Jediný pirátský hejtman v historii strany tak získal číslo jedna na letošní plzeňské kandidátce a na podzim bude mít v krajských volbách příležitost svůj post obhájit.