Pirát Pavel Bosák: Nové vícepodlažní parkoviště na Lochotíně nabídne 179 stání

8. září 2023
Pirát Pavel Bosák: Nové vícepodlažní parkoviště na Lochotíně nabídne 179 stání

Město Plzeň nepřetržitě hledá další alternativy pro zvýšení parkovacích míst. Do roku 2025 se uleví obyvatelům Lochotína, kde u obchodního centra Atom vyroste nové třípodlažní parkoviště.

„Na plzeňských sídlištích je bohužel permanentní nedostatek parkovacích míst,“ informuje Pirát Pavel Bosák, 1. náměstek primátora pro oblasti technickou. „Tento pilotní projekt v Sokolovské ulici významně navýší kapacitu stávající parkovací plochy prostřednictvím lehké, modulární konstrukce. Třípodlažní budova bude částečně zapuštěna do terénu, což umožní lepší využití prostoru bez nutnosti záboru další zeleně. Je to úsporné řešení s cílem co nejméně zasáhnout do stávající podoby místa,“ přibližuje Pavel Bosák, technický náměstek primátora.

Přidanou hodnotou stavby je také to, že objekt bude mít zelenou fasádu z popínavých rostlin a na střeše časem přibudou i nabíjecí stanice pro elektromobily či solární panely. Na okrajích střechy budou květníky pro zeleň, které poslouží jako zábradlí. Zalévání rostlin bude řešeno zachycenou dešťovou vodou. Město Plzeň počítá s celkovou investicí 100 milionů korun, což je zhruba polovina oproti běžným cenám parkovacích domů.

A jak se bude řešit nedostatek parkovacích míst v dalších lokalitách? „K budování podobných projektů máme vytipované i další plochy,“ prozrazuje Pavel Bosák.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňští Piráti na Pilsen Pride 2023

Plzeňští Piráti na Pilsen Pride 2023

Piráti Plzeňského kraje se o víkendu aktivně podíleli na Pilsen Pride 2023. Po průvodu od Mlýnské strouhy přes náměstí až k Papírenské lávce program pokračoval v Papírně, kde Piráti měli svůj stánek.

Plzeň 3 našla ve školkách místo pro všechny děti starší tří let

Plzeň 3 našla ve školkách místo pro všechny děti starší tří let

Do školek Plzně 3 se díky aktivitě vedení městského obvodu podařilo umístit všechny děti starší tří let, jejichž rodiče si podali přihlášku. K úspěchu přispěly kapacity rekonstruované třídy v 16. mateřské škole v Korandově ulici i zcela nové třídy ve 49. mateřské škole v Puškinově ulici.