Pirát Pavel Bosák: Nové vícepodlažní parkoviště na Lochotíně nabídne 179 stání

8. září 2023
Pirát Pavel Bosák: Nové vícepodlažní parkoviště na Lochotíně nabídne 179 stání

Město Plzeň nepřetržitě hledá další alternativy pro zvýšení parkovacích míst. Do roku 2025 se uleví obyvatelům Lochotína, kde u obchodního centra Atom vyroste nové třípodlažní parkoviště.

„Na plzeňských sídlištích je bohužel permanentní nedostatek parkovacích míst,“ informuje Pirát Pavel Bosák, 1. náměstek primátora pro oblasti technickou. „Tento pilotní projekt v Sokolovské ulici významně navýší kapacitu stávající parkovací plochy prostřednictvím lehké, modulární konstrukce. Třípodlažní budova bude částečně zapuštěna do terénu, což umožní lepší využití prostoru bez nutnosti záboru další zeleně. Je to úsporné řešení s cílem co nejméně zasáhnout do stávající podoby místa,“ přibližuje Pavel Bosák, technický náměstek primátora.

Přidanou hodnotou stavby je také to, že objekt bude mít zelenou fasádu z popínavých rostlin a na střeše časem přibudou i nabíjecí stanice pro elektromobily či solární panely. Na okrajích střechy budou květníky pro zeleň, které poslouží jako zábradlí. Zalévání rostlin bude řešeno zachycenou dešťovou vodou. Město Plzeň počítá s celkovou investicí 100 milionů korun, což je zhruba polovina oproti běžným cenám parkovacích domů.

A jak se bude řešit nedostatek parkovacích míst v dalších lokalitách? „K budování podobných projektů máme vytipované i další plochy,“ prozrazuje Pavel Bosák.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Zastupitelka Plzně 4 a předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání Rady města Plzně Jana Tomšíková a její pirátská kolegyně Kristýna Paulová se zaměřily na komplikované přijímací řízení do mateřských školek. Spojily se s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně a na společném jednání navrhly hned několik cest, jak celý proces zefektivnit, a omezit tak stres rodičů i vedení školek.

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Pirátští zástupci kraje slavnostně otevřeli nový urgentní příjem v Domažlické nemocnici. Rekonstrukce za 5 milionů korun přinesla vedle zvětšení prostor i novinku v podobě diskrétní zóny pro první kontakt se zdravotníkem a intenzivní lůžka pro rychlý příjem pacientů ve vážných stavech. Příjem bude také sloužit i pro osoby přivezené záchrankou a dětské pacienty.

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Lídrem Pirátů v Plzeňském kraji se stal současný hejtman Rudolf Špoták. Straničtí kolegové jej zvolili ve 2. kole primárních voleb, které skončily v sobotu večer. Jediný pirátský hejtman v historii strany tak získal číslo jedna na letošní plzeňské kandidátce a na podzim bude mít v krajských volbách příležitost svůj post obhájit.