Piráti hlásí, že Plzeňský kraj letos ušetřil přes 150 miliónů na energiích!

16. prosince 2021
Piráti hlásí, že Plzeňský kraj letos ušetřil přes 150 miliónů na energiích!

Plzeňský kraj nakupuje energie chytře a s předstihem. Jen letos ušetřil sobě a svým organizacím téměř 152 miliónů korun za elektřinu a plyn. Jak se to v době skokového růstu cen za energie vůbec podařilo?

Plzeňský kraj realizuje centralizovaný nákup energií pro sebe i všechny své organizace prostřednictvím Centrálního nákupu Plzeňského kraje, který mají v gesci Piráti. Na Českomoravské komoditní burze Kladno se navíc v loňském roce podařilo Centrálnímu nákupu Plzeňského kraje po provedeném průzkumu burzovního trhu vysoutěžit elektřinu za velmi výhodnou cenu s fixací na dva roky.

Díky tomu činí úspora pro rok 2021 za energie neuvěřitelných 151.754.880,- Kč bez DPH. „Výsledek nákupu v roce 2020 považuji za úspěch a jsem ráda, že jsme využili aktuálního poklesu cen energií a také, že šetříme peníze Plzeňskému kraji,” dodává Jana Dubcová, ředitelka Centrálního nákupu Plzeňského kraje.

Ceny energií jsou zafixovány i na rok 2022. „Našimi dodavateli energií jsou Pražská energetika, Pražská plynárenská a Centropol Energy. Cena za plyn činí pro maloodběr 493 Kč/MWH a u elektřiny pro nízké napětí 1 375 Kč/MWh,” doplňuje Pavel Hais, náměstek pro oblast IT, digitalizaci a Centrální nákup.

„Piráti společně s odborníky z Centrálního nákupu Plzeňského kraje budou i pro následující léta usilovat o maximální možnou úsporu při nákupu energií pro Plzeňský kraj,” uzavírá Milan Chaloupka, předseda výboru pro IT, digitalizaci a otevřený kraj.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články