Piráti odstranili další nespravedlnost

25. září 2023
Piráti odstranili další nespravedlnost

Pirátský radní Plzně pro smart city a podnikání Daniel Kůs prosadil úpravu do pravidel pro vydávání Plzeňské karty zdarma, která pomůže hned několika tisícům rodičů. 

„Nárok na vydání průkazu budou mít nově nárok i děti s odkladem povinné školní docházky,“ přibližuje Daniel Kůs. „Ty si dosud na rozdíl od svých vrstevníků cestování po Plzni musely platit jen proto, že už jim bylo 6 let, ale zatím do školy nenastoupily,“ vysvětluje.

Předškoláci dostanou Plzeňskou kartu jako přívěsek, kterým se budou ve vozech prokazovat.
Novinka se týká všech šestiletých, kteří mají odklad povinné školní docházky nebo kteří kvůli termínu narození nenastoupili do lavic. Nově tedy stačí, aby zákonný zástupce dítěte, které navštěvuje mateřskou školu v Plzni, o kartu požádal.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Zastupitelka Plzně 4 a předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání Rady města Plzně Jana Tomšíková a její pirátská kolegyně Kristýna Paulová se zaměřily na komplikované přijímací řízení do mateřských školek. Spojily se s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně a na společném jednání navrhly hned několik cest, jak celý proces zefektivnit, a omezit tak stres rodičů i vedení školek.

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Pirátští zástupci kraje slavnostně otevřeli nový urgentní příjem v Domažlické nemocnici. Rekonstrukce za 5 milionů korun přinesla vedle zvětšení prostor i novinku v podobě diskrétní zóny pro první kontakt se zdravotníkem a intenzivní lůžka pro rychlý příjem pacientů ve vážných stavech. Příjem bude také sloužit i pro osoby přivezené záchrankou a dětské pacienty.

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Lídrem Pirátů v Plzeňském kraji se stal současný hejtman Rudolf Špoták. Straničtí kolegové jej zvolili ve 2. kole primárních voleb, které skončily v sobotu večer. Jediný pirátský hejtman v historii strany tak získal číslo jedna na letošní plzeňské kandidátce a na podzim bude mít v krajských volbách příležitost svůj post obhájit.