Piráti řeší zpackanou úpravu vjezdu do 4. ZŠ v Plzni

7. října 2021
Piráti řeší zpackanou úpravu vjezdu do 4. ZŠ v Plzni

Piráti v Plzni neřeší “jen” nadcházející volby. V posledních dnech jsme se pustili do tažení za nápravu zpackané úpravy vjezdu do 4. Základní školy z Rabštejnské ulice. Tuto úpravu má na svědomí Správa veřejného statku města Plzně aniž by byla projednána na zasedání zastupitelstva Městského obvodu Plzeň 1. Při projektování a realizaci stavby se bohužel vůbec nemyslelo na potřeby místních obyvatel a výsledek má několik hrubých chyb!

K čemu došlo? V lokalitě, ve které je, slušně řečeno, velmi problematická situace v oblasti parkování, došlo díky úpravě vjezdu do 4. ZŠ k redukci 6 až 8 příčných parkovacích míst! Parkovací místa byla “zastavěna” obrubníky vymezenou plochou, která bude pravděpodobně zatravněna. To ale není všechno, špatně byl evidentně vypočítán i poloměr oblouku pro odbočení, protože větší vozy a zásobování musí přejíždět nové obrubníky a množství stop od pneumatik jsou vidět také na hlíně, tedy budoucí zeleni.

Navíc se tímto krokem značně zkomplikovala situace s parkováním i pro maminky s kočárky. Nový obrubník oblého tvaru v kombinaci se zachováním příčného parkování znamenají v neposlední řadě vysoké riziko odření disků automobilů, které se snaží vyjet.

Proto Milan Chaloupka sepsal stížnost a požádal o nápravu nešťastné situace městský obvod. Ten, žádá o návrat parkovacích míst a zkrácení “šikanózního” obrubníku z 5 na zhruba 1 metr po obou stranách, čímž zůstane zachována jeho zamýšlená funkce zabránit automobilům, aby neblokovaly vjezd do 4. ZŠ. Zastupitel Jiří Rezek o této nepříjemné situaci informoval zastupitele Městského obvodu Plzeň 1 i na posledním zasedání zastupitelstva.

Tím samozřejmě nekončíme a Piráti budou nápravu dále urgovat!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňští Piráti na Pilsen Pride 2023

Plzeňští Piráti na Pilsen Pride 2023

Piráti Plzeňského kraje se o víkendu aktivně podíleli na Pilsen Pride 2023. Po průvodu od Mlýnské strouhy přes náměstí až k Papírenské lávce program pokračoval v Papírně, kde Piráti měli svůj stánek.

Plzeň 3 našla ve školkách místo pro všechny děti starší tří let

Plzeň 3 našla ve školkách místo pro všechny děti starší tří let

Do školek Plzně 3 se díky aktivitě vedení městského obvodu podařilo umístit všechny děti starší tří let, jejichž rodiče si podali přihlášku. K úspěchu přispěly kapacity rekonstruované třídy v 16. mateřské škole v Korandově ulici i zcela nové třídy ve 49. mateřské škole v Puškinově ulici.