Piráti spustili rozklikávací rozpočet Plzeňského kraje

12. října 2022
Piráti spustili rozklikávací rozpočet Plzeňského kraje

Život v Plzeňském kraji se zase posune o kus dál k co největší transparentnosti díky rozklikávacímu rozpočtu. Chytrá aplikace graficky zobrazuje základní části rozpočtu včetně příjmů, výdajů a financování. Umí toho ale mnohem víc. 

Třeba to, že aktuální stav rozpočtu porovná se schváleným rozpočtem, ukáže skutečné čerpání a plnění rozpočtu v reálném čase včetně meziročních srovnání. Kdykoliv, kdekoliv, snadno a rychle.

„Platforma Proxio veřejnosti přehledně, srozumitelně a v souvislostech zpřístupňuje informace o hospodaření v Plzeňském kraji. Každý si může rozkliknout rozpočet napojený přímo na účetní systémy a zobrazit to, co ho v rozpočtu zajímá.“ říká Milan Chaloupka, Pirátský předseda výboru pro digitalizaci, IT a Otevřený kraj. 

„Pomůžou mu v tom jednoduché tabulky a grafy a snadné třídění informací podle jednotlivých investičních akcí.“ říká Jiří Pek, Pirátský předseda pro veřejné zakázky. 

“Rozklikávací rozpočet Proxio je dostatečně srozumitelný a snadno dostupný nástroj k transparentnímu hospodaření. Díky aplikaci má každý občan aktuální informace, kam proudí jeho peníze jakožto daňového poplatníka. Jsme moc rádi, že se nám rozklikávací rozpočet podařilo dotáhnout a spustit.” dodává Milan Chaloupka.

Chcete se na rozklikávací rozpočet podívat? Žádný problém. Stačí kliknout na odkaz níže.

Rozklikávací rozpočet Plzeňského kraje
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Zastupitelka Plzně 4 a předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání Rady města Plzně Jana Tomšíková a její pirátská kolegyně Kristýna Paulová se zaměřily na komplikované přijímací řízení do mateřských školek. Spojily se s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně a na společném jednání navrhly hned několik cest, jak celý proces zefektivnit, a omezit tak stres rodičů i vedení školek.

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Pirátští zástupci kraje slavnostně otevřeli nový urgentní příjem v Domažlické nemocnici. Rekonstrukce za 5 milionů korun přinesla vedle zvětšení prostor i novinku v podobě diskrétní zóny pro první kontakt se zdravotníkem a intenzivní lůžka pro rychlý příjem pacientů ve vážných stavech. Příjem bude také sloužit i pro osoby přivezené záchrankou a dětské pacienty.

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Lídrem Pirátů v Plzeňském kraji se stal současný hejtman Rudolf Špoták. Straničtí kolegové jej zvolili ve 2. kole primárních voleb, které skončily v sobotu večer. Jediný pirátský hejtman v historii strany tak získal číslo jedna na letošní plzeňské kandidátce a na podzim bude mít v krajských volbách příležitost svůj post obhájit.