Piráti vybrali členy výborů

8. prosince 2020
Piráti vybrali členy výborů

Piráti v Plzeňském kraji dokončují obsazení míst ve výborech Plzeňského kraje. Nezvolili ale cestu odměňování zasloužilých straníků, ale rozhodli se vybrat své zástupce v transparentním výběrovém řízení. Zájem rozhodně předčil očekávání. Na 32 míst ve výborech se přihlásilo 67 zájemců, kteří poslali přes sto přihlášek.

Do výběrového řízení se přihlásila i zvučná jména ze svých sektorů a oblastí. Jmenovat můžeme Ondřeje Dostála, experta na zdravotnické právo, jehož služeb využívají i senátoři. Petr Jakubíček, zakladatel chráněného pivovaru Chříč, bude Piráty reprezentovat v regionálním rozvoji. Mezi vybranými akademiky můžeme zmínit Alenu Lochmannovou (partnerské regiony, vnější vztahy), Sarah Huikari (kultura, památková péče a cestovní ruch) či Petra Matouška (sociální věci). Sítem prošli i osobnosti z řad Pirátů, například Pavel Šrámek, předkladatel rozklikávacího rozpočtu pro Plzeň, bude ve výboru pro IT a digitalizaci nebo Pavel Bosák (investice a majetek).

„Výběrové řízení proběhlo formou dvou kol. V prvním kole jsme protřídili zájemce podle životopisů a motivačních dopisů. V druhém kole byli telefonicky obvoláni a zjišťovala se znalost pirátského programu, posuzovala odbornost a hodnotilo se i vystupování. Kladli jsme důraz i na kumulaci funkcí a na rozumný poměr mezi Plzní a ostatními částmi regionu, či Piráty a nepiráty,“ dodal Jiří Pek koordinátor výběrového řízení.

Výsledky výběrových řízení jsou dostupné na Pirátském fóru

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články