Piráti vyřešili dalšího kostlivce: Kmotrovi ODS skončilo užívání prostor města zdarma

24. října 2023
Piráti vyřešili dalšího kostlivce: Kmotrovi ODS skončilo užívání prostor města zdarma

Plzeňští Piráti den co den prosazují férový přístup ke všem subjektům bez rozdílu. Plzeňská radnice nyní díky iniciativě pirátského náměstka primátora Pavla Bosáka konečně uzavřela dohodu o nájmu s podnikatelem Romanem Jurečkem, který již několik let bezplatně využíval v areálu DEPO2015 jednu z hal včetně okolních prostor.

„Město pod vedením ODS totiž už v roce 2016 poskytlo Romanu Jurečkovi, místopředsedovi regionálního sdružení ODS, výpůjčku těchto prostor za podmínky, že zde do 3 let otevře muzeum,“ vysvětluje Pavel Bosák. „To se ale nestalo a radnice mu termín stále prodlužovala. Po loňských volbách ale dalo nové vedení podnikateli poslední deadline, která vypršela na začátku října,“ doplňuje.

Pavel Bosák prosadil podepsání regulérní nájemní smlouvy, která tuto anomálii narovnala. Díky ní do městského rozpočtu přibude zhruba 60 tisíc korun měsíčně, což je standardní snížená sazba pro neziskové organizace (halu si pronajímá Jurečkova nadace). Podnikatel má nyní dva roky na to, aby splnil původní podmínky – zboural vrátnici, zrekonstruoval fasádu a okna objektu a především pro Plzeňáky konečně otevřel slibované muzeum veteránů. V opačném případě o prostor definitivně přijde.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Zastupitelka Plzně 4 a předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání Rady města Plzně Jana Tomšíková a její pirátská kolegyně Kristýna Paulová se zaměřily na komplikované přijímací řízení do mateřských školek. Spojily se s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně a na společném jednání navrhly hned několik cest, jak celý proces zefektivnit, a omezit tak stres rodičů i vedení školek.

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Pirátští zástupci kraje slavnostně otevřeli nový urgentní příjem v Domažlické nemocnici. Rekonstrukce za 5 milionů korun přinesla vedle zvětšení prostor i novinku v podobě diskrétní zóny pro první kontakt se zdravotníkem a intenzivní lůžka pro rychlý příjem pacientů ve vážných stavech. Příjem bude také sloužit i pro osoby přivezené záchrankou a dětské pacienty.

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Lídrem Pirátů v Plzeňském kraji se stal současný hejtman Rudolf Špoták. Straničtí kolegové jej zvolili ve 2. kole primárních voleb, které skončily v sobotu večer. Jediný pirátský hejtman v historii strany tak získal číslo jedna na letošní plzeňské kandidátce a na podzim bude mít v krajských volbách příležitost svůj post obhájit.