Pirátská základna i v Domažlicích

3. srpna 2020
Pirátská základna i v Domažlicích

V pátek 31.7. bylo slavnostně založeno třetí Pirátské místní sdružení v Plzeňském kraji, a to v Domažlicích, v budoucím sídle tamního Pirátského centra.

Domažličtí Piráti si na svém úvodním zasedání zvolili za svého předsedu zastupitele Viktora Krutinu. „Mým cílem je, abychom se více profilovali jako stálá a pevná strana v Domažlicích. Založení místního sdružení je pro mě nutností legitimizovat činnost v městském působení. Naším cílem bude pochopitelně výrazně uspět v komunálních volbách za dva roky,“ sdělil Krutina.

Prvním místopředsedou se stal kandidát na hejtmana a zastupitel Rudolf Špoták. „Letošní prioritou jsou pro nás pochopitelně krajské volby. I z této pozice chceme pozvednout pochopitelně nejen Domažlice, ale celý náš kraj,“ popsal Špoták, jediný kandidát na hejtmana z Domažlicka.

Druhým místopředsedou byl zvolen Tomáš Hraběta, člen domažlického výboru pro kulturu a cestovní ruch.

Místní sdružení Pirátské strany vznikají v obcích zejména pro zefektivnění práce na lokální úrovni.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Zastupitelka Plzně 4 a předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání Rady města Plzně Jana Tomšíková a její pirátská kolegyně Kristýna Paulová se zaměřily na komplikované přijímací řízení do mateřských školek. Spojily se s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně a na společném jednání navrhly hned několik cest, jak celý proces zefektivnit, a omezit tak stres rodičů i vedení školek.

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Pirátští zástupci kraje slavnostně otevřeli nový urgentní příjem v Domažlické nemocnici. Rekonstrukce za 5 milionů korun přinesla vedle zvětšení prostor i novinku v podobě diskrétní zóny pro první kontakt se zdravotníkem a intenzivní lůžka pro rychlý příjem pacientů ve vážných stavech. Příjem bude také sloužit i pro osoby přivezené záchrankou a dětské pacienty.

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Lídrem Pirátů v Plzeňském kraji se stal současný hejtman Rudolf Špoták. Straničtí kolegové jej zvolili ve 2. kole primárních voleb, které skončily v sobotu večer. Jediný pirátský hejtman v historii strany tak získal číslo jedna na letošní plzeňské kandidátce a na podzim bude mít v krajských volbách příležitost svůj post obhájit.