Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

7. ledna 2024
Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Lídrem Pirátů v Plzeňském kraji se stal současný hejtman Rudolf Špoták. Straničtí kolegové jej zvolili ve 2. kole primárních voleb, které skončily v sobotu večer. Jediný pirátský hejtman v historii strany tak získal číslo jedna na letošní plzeňské kandidátce a na podzim bude mít v krajských volbách příležitost svůj post obhájit.

„Jsem rád, že mohu vést kandidátku do letošních krajských voleb. Za tři roky našeho působení na kraji jsme prosadili spoustu smysluplných věcí a je třeba v tom pokračovat,“ říká čerstvě zvolený lídr Rudolf Špoták. „Například ceny jízdného v regionu patří k nejlevnějším v celém Česku a zasadili jsme se i o navýšení dotačních titulů na podporu venkova. Spustili jsme také rozklikávací online rozpočet Plzeňského kraje, zavádíme on-line platební systém pro veškeré obecní poplatky a služby napříč krajem a v krajských nemocnicích využíváme virtuální realitu pro lepší pooperační rehabilitaci pacientů,“ uvádí konkrétní příklady hejtman Plzeňského kraje.

Dennodenní práce pirátských zastupitelů přitom nese své ovoce nejen na kraji, ale také na magistrátu, v plzeňských obvodech i dalších městech a obcích v regionu. „Našimi prioritami je digitalizace, hledání nových možností pro inovace a rozvoj i další posílení transparentnosti a otevřeného dialogu s veřejností,“ říká krajský lídr Pirátů, jehož schopnost politického vyjednávání přispěla k prosazení pirátských zastupitelů do vedení kraje a kterému se v roce 2022 podařilo stát se vůbec prvním pirátským hejtmanem v rámci celého Česka.

Začátky přitom nebyly snadné. „Řada lidí nás na počátku našich mandátů považovala za outsidery, kteří byli na politické mapě naprostými nováčky bez politických zkušeností a jejichž odhodlání nemá šanci na úspěch. A dnes? Jsme sebevědomou a respektovanou stranou napříč celým krajem, se kterou se zkrátka musí počítat,“ usmívá se Rudolf Špoták.

„Funkci hejtmana vykonávám podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Rád bych na svou dosavadní práci navázal a posunul vše zase o kousek dál,“ říká hejtman. „Snažím se pokaždé dívat se na věci z více různých pohledů a hledat ideální řešení v souladu s pirátskými hodnotami. Dávám do své práce vše, co je v mých silách, a svůj úřad vykonávám tak, jak nejlépe umím, i když zejména mé začátky ve funkci byly díky uprchlické krizi velice náročné,“ dodává Rudolf Špoták.

Piráti Plzeňského kraje budou pokračovat volbou čela kandidátky, která potrvá do poloviny března.

Pirátský medailonek Rudolfa Špotáka naleznete zde: https://lide.pirati.cz/profil/1860/

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Zastupitelka Plzně 4 a předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání Rady města Plzně Jana Tomšíková a její pirátská kolegyně Kristýna Paulová se zaměřily na komplikované přijímací řízení do mateřských školek. Spojily se s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně a na společném jednání navrhly hned několik cest, jak celý proces zefektivnit, a omezit tak stres rodičů i vedení školek.

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Pirátští zástupci kraje slavnostně otevřeli nový urgentní příjem v Domažlické nemocnici. Rekonstrukce za 5 milionů korun přinesla vedle zvětšení prostor i novinku v podobě diskrétní zóny pro první kontakt se zdravotníkem a intenzivní lůžka pro rychlý příjem pacientů ve vážných stavech. Příjem bude také sloužit i pro osoby přivezené záchrankou a dětské pacienty.

Plzeň čekají velkolepé projekty

Plzeň čekají velkolepé projekty

Zastupitelstvo města Plzně schválilo rozpočet a v něm hned několik mnohamilionových částek na projekty, které předešlá vedení nedotáhla. Za jejich oživením a nalezením způsobu, jak je zrealizovat, stojí Pirát Pavel Bosák, 1. náměstek primátora pro oblast technickou. Hledá totiž cesty i tam, kde to na první pohled nejde.