Piráti prosazují využití virtuální reality v nemocnicích Plzeňského kraje

30. března 2023
Piráti prosazují využití virtuální reality v nemocnicích Plzeňského kraje
2-2
3-2
1-2

Klatovská nemocnice bude nejspíš první z krajských nemocnic, která vyzkouší virtuální realitu při léčení svých pacientů. Piráti Plzeňského kraje si na vlastní kůži vyzkoušeli její potenciál a doporučují ji do nemocnic i sociálních zařízení v regionu.

Moderní pomůcka pomáhá nemocným při rehabilitacích zapomenout na překážky, které vnímají ve skutečném světě. „Před pár týdny si členové našeho výboru měli možnost sami otestovat práci s virtuální realitou v budově TechTower,“ vzpomíná pirátský předseda Výboru pro digitalizaci, IT a otevřený kraj Milan Chaloupka. „Byli jsme nadšeni. Výbor pro digitalizaci, IT a Otevřený kraj se následně jednomyslně usnesl, že doporučuje zavedení virtuální reality do všech nemocnic i sociálních zařízení zřízených Plzeňským krajem,“ dodává.

Následně se uskutečnilo setkání v Klatovské nemocnici, kde byla virtuální realita odprezentována i lékařům a sestřičkám napříč odděleními. „Věřím, že Klatovská nemocnice bude prvním zařízením, kde se pilotní projekt podaří spustit,“ říká Milan Chaloupka. „Virtuální realita má skvělé výsledky nejen v rehabilitaci. Jde o moderní pomůcku, která má budoucnost a potenciál,“ doplňuje.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Zastupitelka Plzně 4 a předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání Rady města Plzně Jana Tomšíková a její pirátská kolegyně Kristýna Paulová se zaměřily na komplikované přijímací řízení do mateřských školek. Spojily se s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně a na společném jednání navrhly hned několik cest, jak celý proces zefektivnit, a omezit tak stres rodičů i vedení školek.

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Pirátští zástupci kraje slavnostně otevřeli nový urgentní příjem v Domažlické nemocnici. Rekonstrukce za 5 milionů korun přinesla vedle zvětšení prostor i novinku v podobě diskrétní zóny pro první kontakt se zdravotníkem a intenzivní lůžka pro rychlý příjem pacientů ve vážných stavech. Příjem bude také sloužit i pro osoby přivezené záchrankou a dětské pacienty.

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Lídrem Pirátů v Plzeňském kraji se stal současný hejtman Rudolf Špoták. Straničtí kolegové jej zvolili ve 2. kole primárních voleb, které skončily v sobotu večer. Jediný pirátský hejtman v historii strany tak získal číslo jedna na letošní plzeňské kandidátce a na podzim bude mít v krajských volbách příležitost svůj post obhájit.