Pavel Šrámek

,Pokud se Ti nelíbí svět kolem tebe, zvedni se a udělej něco pro to, aby se změnil.” Jsem ajťák, manager, budoucí právník, otec a občanský aktivista. Vypomáhal jsem v Jordánsku v dětských domovech během Izraelsko-Palestinské války. Tam jsem spatřil, co dokáže udělat s lidským úsudkem čirá nenávist. I přesto jsem člověk, který dává druhou šanci. V životě jsem se musel potýkat se spoustou překážek, a proto věřím, že ode dna se může odrazit každý. Se zatnutými zuby to zvládne i naše země. Chci, abychom měli spravedlivé a pro lidi srozumitelné zákony. Chci, aby tu byl stát pro lidi, nikoliv lidi pro stát a aby stát využíval efektivní software, který by lidem usnadnil život. Postavím se za ty nejslabší a s Piráty vrátím naší zemi budoucnost.

Více informací:

 1. Jak by ses představil lidem, kteří tě neznají? Řekni nám prosím něco o sobě!
  Jsem třicetiletý IT manager,
  manžel a otec, občanský aktivista, dobrovolník, budoucí právník a Pirát, který by rád zlepšil naši zemi k lepšímu.
  Pracuji jako šéf mezinárodního týmu programátorů a momentálně tvoříme mezinárodní vykazovací, finančně-analytickou a daňovou platformu.
  Jsem člověk, který dává lidem druhou šanci a jako propagátor politiky a všeobecně občanské aktivity, říkám: ,,Chcete pomoci svému městu, kraji či zemi? Tak začněte. Je mi jedno, co jste dělali do teď. Já na Vás budu hledět jako na čistý papír. Zapojte se do politiky a ukažte, jak přispějete do veřejného dění a zlepšíte svou komunitu."
 2. Co tě přivedlo k angažování se ve veřejném prostoru?
  Chtěl jsem pomoci v rozvoji mého města, mého kraje a mé země. Nechci remcat v hospodě, jak bych to udělal lépe. Obětování svého volného času pro občanský aktivismus vnímám jako svou povinnost.
  V hospodě si chci u piva říct, že jsem udělal něco pro to, aby se nám tu lépe žilo.
 3. Proč jsi spojil síly zrovna s Piráty?
  Piráti jsou vnitřně nejdemokratičtější stranou v ČR. Jejich systém členských podnětů zaručuje neustálou evoluci strany k lepšímu. Také zaručuje každému členovi právo iniciovat otevřeně jakékoliv téma s potenciálním závazným stanoviskem pro představitele strany.
 4. Na co jsi nejvíc pyšný? Co se ti povedlo? Nejen v politice, ale i v životě.
  Život jsem neměl jednoduchý. Kromě překážek, které jsem musel překonávat v reálném životě, jsem se pral i se svými vnitřními démony. Možná se někomu může zdát jako moc málo, ale já jsem na to pyšný, jak jsem to zvládl.
  Ať se mi stalo cokoliv, ať už mne zklamal kdokoliv, ať už jsem se propadl na samé dno i kvůli mým špatným rozhodnutím, vždycky, jsem se dokázal z temnoty postavit opět na vlastní nohy, zatnout zuby a vstát s hlavou vztyčenou odhodlaně a nebojácně vstříc dalšímu dni.

Z politiky jsem nejvíce pyšný na to, že se mi povedlo vybudovat Pirátské komunitní centrum a obnovit naše místní pirátské sdružení v Plzni.

 1. Jaké jsou tvé nejkrásnější či nejzajímavější vzpomínky?
  Vidět na vlastní oči, co dokáže s lidským úsudkem udělat čirá lidská nenávist, kterou jsem měl možnost naplno vidět, když jsem vypomáhal v Jordánsku v dětských domovech během Izraelsko-Palestinské války byla mou nejsilnější vzpomínkou.
  Nejkrásnější vzpomínky zažívám každý den se svým již skoro ročním synkem.
 2. Čeho bys ve veřejném životě či životě chtěl dosáhnout?
  Chci abychom měli spravedlivý a pro lidi srozumitelný právní řád a žili v právním státě.
  Chci, aby tu stát byl pro lidi, nikoliv lidi pro stát. Chtěl bych, aby státní správa používala nejnovější metody řízení a efektivní software pro svoji práci. Chci, aby stát pomáhal lidem být úspěšní a nezhasínal jiskří jejich podnikání, projektu, firmy, aby za ně přebral administrativu, kterou jim nadělil.
  A úplně ze všeho by mi udělalo radost to, kdybych lidi inspiroval, aby se zapojili do veřejného života.
sramek

Pirátská strana


Lidé

JUDr. Milan Chaloupka, MBA, LL.M.
JUDr. Milan Chaloupka, MBA, LL.M. ZASTUPITEL KRAJE, PŘEDSEDA VÝBORU PRO DIGITALIZACI, IT A OTEVŘENÝ KRAJ NA KRAJI, 2. MÍSTOPŘEDSEDA KRAJSKÉHO SDRUŽENÍ
Pavel Bosák
Pavel Bosák PŘEDSEDA ZASTUPITELSKÉHO KLUBU A ZASTUPITEL MĚSTA PLZNĚ, ČLEN MÍSTNÍHO SDRUŽENÍ PLZEŇ
Poznejte celý náš tým