Piráti si zvolili v primárkách kandidáta do senátu, obvod č. 9 - Plzeň-město

17. září 2019
Piráti si zvolili v primárkách kandidáta do senátu, obvod č. 9 - Plzeň-město

Plzeň, 16. září - Členská základna Pirátů Plzeňského kraje zvolila jako svého kandidáta do Senátu Daniela Kůse. Ve volbách na internetovém fóru Pirátské strany se pro jeho nominaci vyslovilo 93 % hlasujících. Senátní volby se v plzeňském městském obvodě uskuteční příští rok.

Kandidát do Senátu Daniel Kůs se ke zvolení vyjádřil: „Děkuji moc všem Pirátům za silnou podporu v primárkách. Udělám vše proto, abych zvedl zájem o Senát a přivedl k volbám také mladší voliče, kteří se obecně do těchto voleb zapojují méně.” Senát vidí jako důležitou součást českého ústavního systému: „Dlouhodobě zastávám názor, že Senát není zbytečný. Není pouhou fabrikou na projednávání a schvalování již přijatých zákonů. Je především důležitou a nepostradatelnou pojistkou v době, kdy je to potřeba. Pojistkou v rámci ústavou nastaveného principu brzd a protivah.“

Z praktického pohledu pro občany Plzně chce Daniel Kůs zastávat funkci jakéhosi ombudsmana, na kterého se bude moci kdokoliv obrátit: „Jedním z mých základních cílů je dobrá komunikace s občany Plzně. Budu s nimi komunikovat na úrovni digitální doby, tedy velmi často a přímo. Budu se ale potkávat s občany v rámci různých spolků a iniciativ v rámci města, abych byl v obraze a mohl pomoci. Chci znát jejich problémy a problémy Plzně. Zrovna tak chci být v kontaktu s našimi zastupiteli a tyto problémy s nimi řešit. Senátor na rozdíl od poslanců nebo zastupitelů je jedinou osobou zvolenou za daný obvod a musí být s nimi v kontaktu.“

K prioritám Pirátského kandidáta patří životní prostředí a ochrana před klimatickými změnami, transparence a digitalizace veřejné správy, včetně elektronických voleb. „Chci být hlídacím psem v Senátu a nejen hlídat ústavnost, ale i moc a její zneužívání nebo nadužívání. Vždy budu vystupovat proti byrokracii, buzeraci lidí a vždy pro liberální svobodomyslný přístup k lidem,“ shrnuje Kůs.

Samotné volbě předcházela dlouhá debata a hledání Pirátského kandidáta. Předseda Pirátů Plzeňského kraje a poslanec Lukáš Bartoň k tomu sdělil: „Daniel Kůs má velice dobré vyhlídky na zvolení, plán a silnou motivaci do kampaně. Pro nás jde o ideálního kandidáta za Piráty. Já osobně s Danielem Kůsem již nyní řeším legislativu v oblasti dětských dlužníků a byl bych rád, kdyby získal příležitost tuto legislativu prosazovat z pozice Pirátského senátora.“

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Zastupitelka Plzně 4 a předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání Rady města Plzně Jana Tomšíková a její pirátská kolegyně Kristýna Paulová se zaměřily na komplikované přijímací řízení do mateřských školek. Spojily se s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně a na společném jednání navrhly hned několik cest, jak celý proces zefektivnit, a omezit tak stres rodičů i vedení školek.

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Domažlická nemocnice otevřela zmodernizovaný urgentní příjem

Pirátští zástupci kraje slavnostně otevřeli nový urgentní příjem v Domažlické nemocnici. Rekonstrukce za 5 milionů korun přinesla vedle zvětšení prostor i novinku v podobě diskrétní zóny pro první kontakt se zdravotníkem a intenzivní lůžka pro rychlý příjem pacientů ve vážných stavech. Příjem bude také sloužit i pro osoby přivezené záchrankou a dětské pacienty.

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Piráty v Plzeňském kraji povede do krajských voleb hejtman Rudolf Špoták

Lídrem Pirátů v Plzeňském kraji se stal současný hejtman Rudolf Špoták. Straničtí kolegové jej zvolili ve 2. kole primárních voleb, které skončily v sobotu večer. Jediný pirátský hejtman v historii strany tak získal číslo jedna na letošní plzeňské kandidátce a na podzim bude mít v krajských volbách příležitost svůj post obhájit.